Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2024 r.

25 grudnia 2024 r. – Uroczystość Bożego Narodzenia

  1. Serdecznie pozdrawiam  wszystkich naszych parafian, pielgrzymów i gości.
  2. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu i wszystkim którzy przyczyniają się do odbudowy po pożarze plebanii. Już możemy przyjmować interesantów w kancelarii na nowej plebanii. Już pomieszkujemy, chociaż jeszcze jesteśmy na „kartonach” i w trakcie przeprowadzki. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale cieszymy się z tego co już jest. Jest ciepło i dach nad głową. Bóg zapłać wszystkim.
  3. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego duchowego i zewnętrznego przygotowania do uroczystość Narodzenia Bożego i jej pięknego przebiegu. Dziękuję naszych dobroczyńcom i ofiarodawcom choinek do kościoła i kaplicy oraz ofiarodawcom kwiatów i elementów dekoracyjnych. Dziękujemy pięknie za wykonanie dekoracji Bożonarodzeniowej w Kaplicy w Płaskiej i w kościele członkom Akcji Katolickiej i osobom niezrzeszonym. Dziękuję dzieciom, które przyniosły ozdoby choinkowe do kościoła, dziękuję panu Darkowi, który na co dzień troszczy się o naszą świątynię. Szczególnie dziękuje siostrze Marii Tomaszewskiej, która już od Niedzieli Palmowej tego roku z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem ustraja ołtarze kwiatami stroikami nieraz czyniąc to do późnych godzin nocnych, a przy tym ofiarowując bezcenną posługę dla pielgrzymów, nie mówiąc o pracach  i posłudze na plebanii przy posiłkach i  sekretariacie Sanktuarium. Dziękuję wszystkim Wolontariuszom Sanktuarium.
  4. Dziękuję ks. Adamowi i całej służbie liturgicznej: Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej , lektorom i ministrantom, dziękuje dziewczętom wykonującym psalmy i czytającym lekcje na Mszy św.
  5. Jutro 26 grudnia w drugi dzień świąt. Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 9:00, 11:00 i 13:00 w Płaskiej. Ofiary przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
  6. Ks. Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki, wydał dekret o dyspensie: „Chcąc podkreślić szczególny charakter okresu Narodzenia Pańskiego, w trosce o dobro duchowe wiernych na podstawie kan. 87 i kan. 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym w piątek, 27 grudnia 2024 roku na terenie Diecezji Ełckiej udzielam DYSPENSY od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Chcąc zadośćuczynić wymogom dyscypliny Kościoła odnośnie dnia pokutnego, zalecam by Wierni przyjmując dar dyspensy odmówili Modlitwę Pańską w intencji ochrony życia poczętego. Ełk, 23 grudnia 2024 roku.”
  7. Zaproszenie do wszystkich parafii augustowskich na 28 grudnia 2024 r. (sobota). W ŚWIĘTO MŁODZIANKÓW BETLEJEMSKICH odbędzie się na MARSZ I MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OBRONY ŻYCIA I RODZINY. Serdecznie zapraszamy wiernych z augustowskich parafii i okolic: Rozpoczęcie Marszu przy kaplicy Pana Jezusa Klęczącego o godzinie 17:15 (prosimy, aby uczestnicy Marszu nie wchodzili do kaplicy ze względu na trwającą Adorację) O godzinie 18:00 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego zostanie odprawiona Msza Święta. Po Mszy rozpocznie się modlitwa dziękczynno-przebłagalna, na którą także serdecznie zapraszamy! WEŹ Z SOBĄ LAMPION!
  8. Dziękujemy za wszystkie świąteczne życzenia i wszelkie wsparcie płynące od osób prywatnych, instytucji, urzędów i szkół. Bóg zapłać. Odwzajemniamy się modlitwą, Niech Wam Dziecię Jezus Błogosławi.
  9. Na trwające Święta Bożego Narodzenia, od zespołu duszpasterskie Parafii w Studzienicznej składamy serdeczne życzenia, aby ten czas był szczególnej doświadczeniem bliskości i miłości Boga, który przychodzi do nas, jako małe bezbronne Dziecię. Otwórzmy więc nasze serca dla Niego i przyjmijmy Go z miłością, by przez to doświadczyć prawdziwej radości i pokoju. Niech blask i światło Betlejemskiej Gwiazdy rozjaśnia wszystkie nasze mroki. Niech umacnia naszą wiarę, nadzieję i miłość w naszej codzienności. W ten święty czas Bożego Narodzenia ogarniamy każdego z Was naszą gorącą modlitwą i życzymy obfitości Bożych łask i darów.

Msze i nabożeństwa

NIEDZIELA
kościół:  9:0011:00 
kaplica w Płaskiej:  13:00 
kaplica na wyspie:  
maj – sierpień: 19:00
wrzesień: 17:00

DNI POWSZEDNIE
kościół:
 październik - kwiecień: 17:00 
kaplica na wyspie:  
maj - sierpień: 12:00; 19:00
wrzesień: 12:00; 17:00 

Wszystkie informacje

Najnowsze w galerii

20241102-Modlitwy_na_cmentarzu-17
20241102-Modlitwy_na_cmentarzu-17

2024.09.15 29 rocz. Koronacji Obrazu MB - 05
2024.09.15 29 rocz. Koronacji Obrazu MB - 05

Różaniec na wodzie 2024 - (01)
Różaniec na wodzie 2024 - (01)