Ogłoszenia duszpasterskie 29.06.2025 r.

29 czerwca 2025 r. – XIII Niedziela zwykła – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

  1. Serdecznie pozdrawiam  wszystkich naszych parafian, pielgrzymów i gości.
  2. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 11:00.
  3. Dzisiaj w niedzielę 29 czerwca, pielgrzymi z grupy augustowskiej przyjmują intencje, w których będą modlić się w czasie tegorocznej 33 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na cele organizacyjne.
  4. Rozpoczęły się wakacje. Zachęcam również, aby wakacje rozpocząć spowiedzią i Komunią świętą i zawierzeniem się Matce Boże i Bożej opatrzności.
  5. Na tablicy ogłoszeń, jest umieszczone zaproszenie na XXXIII Ełcką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę 28 VII- 11 VIII oraz na XXXV Międzynarodową Pielgrzymkę Pieszą do Ostrej Bramy w Wilnie 15 -24 lipca. Już trwają zapisy. Szczegółowe informacje na stronie internetowych.
  6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w Płaskiej o godz. 15:30, w kościele w Studzienicznej o godz. 12:00 i 19:00. Chorych odwiedzamy w I piątek podobnie jak w poprzednich miesiącach. Taca z I piątku jest przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Misyjny. W Studzienicznej w kaplicy na wyspie nabożeństwo pierwszo sobotnie z adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
  7. Planowana jest również całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Płaskiej. Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest nasz Szafarz Pan Andrzej Jadeszko tel. 507631982. Rozpocznie się po Mszy św. w piątek 4 lipca 15:30 i zakończy się Mszą święta w I sobotę miesiąca 5 lipca 15:30. Ważne, aby Najświętszy Sakrament był nieustannie adorowany.
  8. Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej odbędzie się 5 lipca (sobota) 2025 r. Szczegóły jeszcze zostaną podane.
  9. Również w sobotę 5 lipca 2025 r. o godz. 9:30 przed budynkiem GOK/CIT w Płaskiej będzie odsłonięta tablica poświęcona pamięci ofiar Obławy Augustowskiej. Po odsłonięciu tablicy w intencji zaginionych będzie sprawowana Msza święta w kościele w Mikaszówce oraz III Bieg Pamięci Ofiar Obławy.
  10. Za tydzień w pierwszą niedzielę lipca adoracja Najświętszego sakramentu po Mszy świętej o godzinie 9:00 do Mszy św. o godz. 11:00 w intencji diecezji, powołań i naszych osobistych.
  11. Parafia w Studzienicznej usilnie prosi wszystkich właścicieli dzierżawy miejsc na nowe groby na naszym cmentarzu w Studzienicznej, aby oznaczyli to miejsce zgodnie z dokumentem wykupu miejsca, tabliczką „wykupione” podając datę wydania tego dokumentu dzierżawy. Jeżeli ktoś nie posiada takiego dokumentu proszę o niezwłoczne zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Prosimy również, aby na bieżąco regulować płatności cmentarnych za dzierżawę grobu, którą wykupuje się raz na 20 lat. Proszę też zwrócić uwagę na groby zaniedbane i opuszczone, pojawią się tam tabliczki grób do likwidacji. Po okresie 6 miesięcy taki grób będzie przygotowany do ponownego pochówku jeśli nie znajdzie się nikt z prawem do tego grobu.
  12. Miejski Ośrodek Kultury w Augustowie organizuje w Studzienicznej - 1 lipca o godz. 13:00 czytanie poezji i wspomnienie naszej wybitnej poetki Janiny Osewskiej „POESIS LOCI JANINY OSEWSKIEJ” - Zofii Piłasiewicz słowo o „Sośnie Janki” – WYMÓWIONE, WZMACNIA SIĘ – wiersze będą czytać: Piotr Janicki, Aneta Kamińska, Jan Maria Kłoczowski, Zofia Piłasiewicz. Bliższe informacje o całym programie pt.; „WIELKIE XIĘSTWO POEZJI” na tablicy ogłoszeń.
  13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Danuta Krauze z Płaskiej. Również zmarła siostra rodzona posługującej w naszym Sanktuarium siostry Marii Tomaszewskiej - śp. Regina Serafin, której pogrzeb odbędzie się jutro. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... .
  14. Wyrażamy wdzięczność za ofiary, życzliwość i wszelkie wsparcie naszego sanktuarium. Bóg zapłać i niech Wam Bóg Błogosławi, a Matka Boża Pani Studzieniczańska otoczy opieką.

Jubileusz 2025

J2025 Naglowek Studzieniczna 1400

Msze i nabożeństwa

NIEDZIELA
kościół:  9:0011:00 
kaplica w Płaskiej:  13:00 
kaplica na wyspie:  
maj – sierpień:  19:00  
wrzesień: 17:00

DNI POWSZEDNIE
kaplica na wyspie:
 maj - sierpień:  12:00 ;  19:00 
wrzesień: 12:00; 17:00

kościół:
październik - kwiecień: 17:00  

Wszystkie informacje

Najnowsze w galerii

2025_Procesja-Bozego-Ciala_69
2025_Procesja-Bozego-Ciala_69
Cała galeria

20250607_Jubileusz_Dzieci-02
20250607_Jubileusz_Dzieci-02
Cała galeria

2025-Niedziela Wielkanocna-21
2025-Niedziela Wielkanocna-21
Cała galeria